Børsgruppen Aktie

Et utvalg ved Handelshøyskolen BI for studenter interessert i børs og finans

Hvem vi er

Børsgruppen Akties (The Finance Committee) formål er å spre interesse for finans, børs og næringsliv blant studentene ved Handelshøyskolen BI. Gruppen ble dannet ved tidligere BI Sandvika våren 1997, og fikk sin nåværende status som utvalg i Bedriftsøkonomisk Studentersamfund (BS) høsten 1998.  

Medlemmene består i hovedsak av studenter ved siviløkonom- og finansstudiet ved BI, men ingen formelle krav til studieretning stilles. Opptak til Børsgruppen Aktie skjer like etter semesterstart hvert studieår.


Hva vi gjør

  • Aksjedagen

    Aksjedagen er årets store event for alle studenter med interesse og engasjement for finans, børs og næringsliv. Mot slutten av høstsemesteret inviteres det til foredrag med noen av landets dyktigste og mest sentrale personer innenfor disse feltene.

  • Børsaften

    Børsaften er regelmessige møter som børsgruppen har for sine medlemmer. Foredagholdere vi har hatt på børsaftener inkluderer blant annet Peter Hermanrud fra Swedbank, Olav Chen fra Storebrand, Kristian Tunaal fra DNB, og Erica Blomgren fra SEB.

  • Ekskursjoner

    Vi har to ekskursjoner i løpet av skoleåret, en høsttur som tradisjonelt legges til London, samt en tur i vårsemesteret til ulike europeiske destinasjoner. På tidligere turer har vi blant annet gjestet NBIM, Greenhill, JP Morgan, Seadrill og Storm Capital.

  • Name
  • Vår aksjeportefølje

    Følg oss når vi forvalter en ekte portefølje for Nordnet, og se når vi slår proffene på egen hjemmebane. Det handler om ekte penger og ekte aksjetransaksjoner i en nordisk analysetjeneste utviklet av Nordnet Bank. Samtlige porteføljer og transaksjoner presenteres i realtid. Porteføljeutviklingen kommenteres løpende.


    Til vår portefølje på Nordnet.no

Følg oss på Facebook

For aktuell informasjon og nyheter

Inntak 2018

Har du lyst til å bli medlem i et                 av Handelshøyskolen BIs mest tradisjonsrike utvalg?

Styret

  • Brage Krogsrud              Leder

    Leder.aktie@sbio.no

  • Georg Kaasen        Fagansvarlig/Nestleder

    Fag.aktie@sbio.no

  • Ingrid Nicolaisen                  Marked og informasjon

    Marked.aktie@sbio.no

  • Hao Vy Tran  Økonomiansvarlig

    Okonomi.aktie@sbio.no

  • Hans Christian Vold  Prosjektansvarlig

    Aksjedag.aktie@sbio.no

  • Merethe Olsen  Ekskursjonsansvarlig

    Ekskursjon.aktie@sbio.no

  • Atle Ulstein Ekern          HR-ansvarlig

    Sosial.aktie@sbio.no

  • Aron Teklay  Porteføljeansvarlig

    Portefolje.aktie@sbio.no

Made with Qards